Zaprawa klejowo – szpachlowa SANDBERG ZW biała

Opis

Zaprawa klejowo- szpachlowa SANDBERG ZW zbrojona wewnętrznie jest mieszaniną cementu, piasków kwarcowych i dodatków modyfikujących, oraz specjalnych włókien zbrojnych. Służy do przyklejenia, szpachlowania całych powierzchni płyt dociepleniowych ze styropianu oraz do wykonania warstwy szpachlowej zbrojonej siatką z włókna szklanego na płytach styropianowych. Może być również stosowana do szpachlowania powierzchni z zapraw tynkarskich, cementowo- wapiennych i betonowych. Zaprawa wzmocniona specjalnym włóknem jest o zwiększonej odporności na uszkodzenia mechaniczne. Produkt przeznaczony do obróbki ręcznej. Wodo- i mrozoodporny.

Opakowanie:

Worek 25 kg

Zakres stosowania

Zaprawa klejowo – szpachlowa SANDBERG ZW biała służy do mocowania płyt termoizolacyjnych ze styropianu białego i grafitowego. SANDBERG ZW biała służy również do wykonywania warstwy zbrojącej na styropianie białym, grafitowym w systemach ociepleń wraz z siatką z włókna szklanego.

Właściwości:

  • mrozoodporny,
  • wodoodporny,
  • paroprzepuszczalny,
  • wydajny,
  • wysoka przyczepność.

Zarabianie zaprawy ręcznie

Opakowanie 25 kg kleju do styropianu rozmieszać w około 6,3-6,8 l czystej wody aż do uzyskania jednolitej masy. Po ok. 5 minut wymieszać ponownie. Konsystencję zaprawy regulować wodą lub proszkiem. Zaprawę należy wykorzystać w ciągu 2 godzin.

Przygotowanie podłoża

Pod pojęciem „podłoże” rozumiana jest warstwa, na która nakładany jest kolejny materiał (składnik zestawu wyrobów do wykonania ociepleń), mający wpływ na skuteczność zamocowania.

Zaprawa klejowa SANDBERG ZW biała ma bardzo dobrą przyczepność do nośnych, zwartych, suchych i czystych. Należy sprawdzić przyczepność istniejących tynków, powłok malarskich i innych stanowiących podkład pod warstwę termiczną. Warstwy o słabej przyczepność (łuszczące się) do podłoża należy usunąć. Ubytki, nierówności podłoża należy uzupełnić tynkiem jednowarstwowym białym ZN-01 lub zaprawą tynkarską ZTU 02 (w zależności od grubości warstwy). Drobne zanieczyszczenia usunąć za pomocą szczotek lub zmyć myjką ciśnieniową. Podłoża o dużej nasiąkliwość i porowatości (Silka, gazobetonowych) należy zagruntować środkiem zmniejszającym chłonności.

Nanoszenie zaprawy

Nanieść zaprawę klejową do styropianu na spodnią stronę płyty po obwodzie pasek o szerokości ok. 5 cm a na środku kilka placków o średnicy 8-10 cm, prawidłowo naniesiona zaprawa po dociśnięciu powinna pokrywać minimum 40% powierzchni płyty. W przypadku równych, otynkowanych powierzchni klej można nanosić na całą powierzchnię za pomocą pacy zębatej o odpowiednich zębach kwadratowych lub półokrągłych.

Szpachlowanie płyt styropianowych

Zanim przystąpimy do wykonywania warstwy zbrojącej należy wyrównać ( przeszlifować ) nierówności powstałe podczas mocowania płyt izolacyjnych. Szczególnie musimy zwrócić uwagę na miejsca styku płyty z płytą. Szczeliny między płytami styropianowymi należy uzupełnić pianką poliuretanową. Aby wykonać warstwę zbrojona należy zatopić siatkę zbrojącą w masie klejącej wykonanej z zaprawy klejowo- szpachlowej SANDBERG ZW białej –kleju do zatapiania siatki. Klej ten należy nakładać cało powierzchniowo za pomocą pracy zębatej (wymiary zęba min 10X10 mm).  Siatka ta powinna być zatopiona w 2/3 grubości warstwy kleju przy czym warstwa kleju nie powinna być mniejsza niż 3-4 mm. Siatkę należy układać na zakład, przy czym należy pamiętać, aby zakład ten nie był mniejszy niż 10 cm. Należy również pamiętać o dodatkowym zabezpieczeniu przed zwiększonymi naprężeniami powyżej i poniżej otworów okien i drzwi. W tym celu naklejamy pod kątem 45 ° paski siatki z włókna szklanego o wymiarach min. 20X30 cm (tzw. zbrojenie diagonalne).

Dane techniczne Przechowywanie

Temperatura stosowania od +5 do +25 (°C)

Czas obróbki ok. 2 (godz.)

Gruntowanie po ok. 2 dniach

Grubość warstwy 4-5 (mm)

Dodatkowe informacje

  • nie stosować w temperaturze otoczenia oraz podłoża poniżej +5°C i powyżej +25°C,
  • narzędzia pracy po użyciu natychmiast umyć wodą

jak do nas dojechać

formularz kontaktowy

    * Pola obowiązkowe do wypełnienia