Zaprawa szpryc Sandberg Obrzutka tynkarska cementowa ZTU-04

Zaprawa szpryc Sandberg Obrzutka tynkarska cementowa ZTU-04

Zaprawa szpryc

 

Produkt o sprawdzonej jakości

Jako uznany na rynku producent chemii budowlanej, staramy się, by nasza oferta, obejmująca m.in. zaprawy tynkarskie tradycyjne i wylewki betonowe, była kompletna. W trosce o wyposażenie klientów we wszelkie niezbędne materiały budowlane, zapewniamy im np. zaprawę szpryc, czyli podkładową zaprawę tynkarską, która świetnie sprawdza się w wielu sytuacjach. Zachęcamy do zapoznania się z oferowaną zaprawą szpryc.

Charakterystyka:
Zaprawa szpryc
to zaprawa tynkarska w postaci przygotowanej fabrycznie suchej mieszanki spoiwa mineralnego i wypełniaczy mineralnych. Po zarobieniu wodą tworzy jednorodną masę tynkarską o dużej przyczepności do podłoża. Po stwardnieniu wodo- i mrozoodporna. Przeznaczona do stosowania wewnątrz i na zewnątrz budynków.

Przeznaczenie:
Zaprawa szpryc
przeznaczona jest do wstępnej obrzutki bezpośrednio na mur, na podłoża ceramiczne, kamienne, z betonów kruszynowych i komórkowych. Jest najsilniejszą zaprawą tynkarską, niezbędną przy sporządzaniu prawidłowych, mocnych tynków. Tworzy warstwę przyczepną, wiążącą tynk ze ścianą, wyrównuje różnice napięć, poprawia wentylację – „oddychanie” ściany.
Zaprawa szpryc przeznaczona jest do maszynowego lub ręcznego wykonywania tradycyjnej cementowej obrzutki tynkarskiej pod tynki podkładowe.


Dane wykonawcze:

Temperatura stosowania (powietrza, podłoża, materiałów): od +5°C do +25°C Proporcja mieszania z wodą: ok. 5 l wody na 25 kg suchej mieszanki.
Czas przydatności do użycia po zarobieniu wodą: ok. 3 godziny w temperaturze +20°C; ok. 1 godzina w temperaturze otoczenia powyżej +25°C
Grubość warstwy: 1-2 mm
Zużycie: 1,5 kg na 1 m ² na każdy mm grubości warstwy.
Uziarnienie: do 2 mm.

Pliki:

Sandberg 2014


design by swiatlocien.pl